19.3 C
Kupiškis
2024 / 07 / 05

Lietuviai šventinės nuotaikos nepraranda: Šv. Kalėdas ir Naujuosius švęs kurortuose, pramogaus gamtoje

Ar jau skaitėte?

Galimybių keliauti užsienyje apribojimas lietuvius verčia ieškoti alternatyvų ne tik atostogoms, bet ir didžiųjų metų švenčių paminėjimui. Naujųjų metų sutikimas kaimyninėse šalyse ne vienam tautiečiui jau buvo tapęs tradicija, todėl atšaukti savo planų – naujuosius sutikti ne namuose, keliautojai neskuba ir jau renkasi apartamentus bei pramogas Lietuvos kurortuose.

- Reklama -
Vienas iš apgyvendinimo paslaugas teikiančios platformos „Cohost.lt“ įkūrėjų Mantas Srėbalius.

Kaimynines šalis keičia Lietuvos apylinkėmis

Nors situacija šalyje ir pasaulyje vis dar išlieka įtempta, artėjant svarbiausioms metų šventėms lietuviai optimizmo nestokoja. Naudodamiesi proga, kad tiek šv. Kalėdos, tiek Naujieji metai prisideda prie savaitgalio dienų, keliautojai skuba ieškoti pramogų.

Vienas iš apgyvendinimo paslaugas teikiančios platformos „Cohost.lt“ įkūrėjų Mantas Srėbalius teigia, kad šią tendenciją pastebi ir verslininkai. Mat nepaisant to, kad karantino metu žmonės nėra linkę apartamentus rezervuoti daug anksčiau nei yra numatyta viešnagė, kambarius didžiosioms šventėms tautiečiai graibsto jau dabar.

„Tai, kad šiemet lietuviai švenčių nesutiks svečiose šalyse, jaučiasi vis stipriau. Susidomėjimas apgyvendinimo paslaugomis šventiniu laikotarpiu nuolat didėja. Negana to, dėl pandemijos buvo atšaukti įvairūs renginiai miestuose, todėl matome, jog tai paskatina žmones atsisukti į gamtą ir laiką su artimaisiais planuoti šalies kurortuose. Ypač didelio susidomėjimo sulaukiama pajūryje, kur jau dabar daugiau nei trečdalis apartamentų yra rezervuoti“, – įžvalgomis dalinasi M. Srėbalius.


Poilsis Palangoje. Ramus ir jaukus butas.


Lietuvių norą šventes paminėti įprastomis sąlygomis jaučia ir kitos apgyvendinimo ir pramogų paslaugas teikiančios įmonės. Vieno iš didžiausių viešbučių paslaugų portalų „NoriuNoriuNoriu.lt“ bendraįkūrėjas ir vadovas Karolis Kupris taip pat pastebi, kad artėjant šventiniam laikotarpiui vis labiau jaučiamas lietuvių noras bent trumpam grįžti į prieškarantininę rutiną. Anot jo, įprastą šventinę nuotaiką tautiečiai stengiasi susikurti ne tik ieškodami apgyvendinimo pasiūlymų, tačiau ir įsigydami pramogų, kuriomis galės džiaugtis ne tik per Šv. Kalėdas ar Naujuosius metus, tačiau ir pasibaigus karantinui.

- Reklama -

„Pastebėjome, kad šventinio laikotarpio metu lietuviai dažniau renkasi gamtoje įsikūrusius viešbučius, kurie užtikrina privatumą bei saugumą. Populiarūs išlieka Lietuvos kurortai: Druskininkai, Birštonas bei pajūris. Be to, rezervuodami gyvenamąsias vietas šv. Kalėdoms ar Naujiesiems metams, tautiečiai itin aktyviai domisi sveikatinimo, gydomojo poilsio ir sanatorinio segmento paslaugomis“, – komentuoja K. Kupris.

Šventės ne namuose, tačiau šeimos rate

Tiesa, M. Srėbalius atkreipia dėmesį, kad per šventes keliauti norintys lietuviai į situaciją šalyje nenumoja ranka. Jis aiškina, kad atsižvelgiant į tai, jog karantino metu apartamentuose gyvenančių žmonių skaičius privalo būti ribojamas, paskatino ir lietuvių pasirinkimų pokyčius. Didėjant užsikrėtimų skaičiui šalyje poilsiautojai stengiasi ne tik išvykti toliau nuo miesto, bet ir minimizuoti visus įmanomus kontaktus su žmonėmis.

„Užuot didžiąsias metų šventes praleidę su draugais ar giminėmis, lietuviai mieliau renkasi švęsti tik savo šeimos rate. Rinkdamiesi apartamentus tautiečiai taip pat tapo išrankesni – dauguma vengia bet kokio žmogiškojo kontakto su kitais bei prioritetą teikia būstams su bekontakčio įsiregistravimo galimybe“, – aiškina M. Srėbalius.

Pašnekovas taip pat atkreipia dėmesį, kad gruodį pateiktų rezervacijų trukmė gerokai dažniau yra ilgesnė nei kitais mėnesiais, mat planuodami šventes lietuviai stengiasi iš namų ištrūkti bent 5 dienoms ar net savaitei. O atsižvelgiant, kad šiais metais dėl išeiginių dienų švęsti galima bus ilgiau, tikimasi, jog poilsiautojų viešnagės trukmė šiemet bus tik dar ilgesnė.

Ankstesnis straipsnis
Kitas straipsnis

TOP naujienos

Nemokamai ir be eilių: „Iki“ darbuotojai gali lengviau sulaukti geidžiamų specialistų konsultacijų

Tokiame dinamiškame sektoriuje kaip mažmeninė prekyba darbuotojų psichologinė sveikata ir emocinė savijauta yra ypač svarbu. Lietuvoje nutįsus eilėms pas psichologus, „Iki“ darbuotojams laukti nereikia...

Uždraudžiami skoninių kaitinamojo tabako gaminiai

Seimas po svarstymo pritarė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama uždrausti įvairių kvapų ir skonių turinčius...

Savaitė šalies keliuose – daugiausia nukentėjo vairuotojų ir pėsčiųjų

Per savaitę, gruodžio 30–sausio 5 d., penktadienį–ketvirtadienį, šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 37 eismo įvykiai. Viename įvykyje žuvo keleivė. Sužeisti 43 žmonės, tarp jų...

„Pilietiškumas ir savanorystė – glaudžiai tarpusavyje susijusios brandžios visuomenės dalys“, – savanoris Paulius

Jau trečius metus Jaunieji maltiečiai vykdo iniciatyvą „Savanorystė = Pilietiškumas = Lietuva“. Ši Maltos ordino pagalbos tarnybos jaunimo bendruomenės akcija skirta atkreipti visuomenės dėmesį...

Jurbarko policija „primynė uodegą“ Lietuvos parduotuvėse galimai vagiliaujantiems uteniškiams

Vakar Marijampolės apskr. VPK Jurbarko r. PK pareigūnai „primynė uodegą“ asmenims, ne tik Jurbarke, bet ir kituose Lietuvos miestuose įsigudrinusiems vogti alkoholį iš viršutinių parduotuvių lentynų. Įtariamieji – du Utenos gyventojai (gim. 1982 m....

EPA: elektronikos atliekas nemokamai iš namų išvežame jau 10 metų

Ne vieno mūsų spintose ir sandėliukuose rastume nebereikalingų, nežinia kada naudotų daiktų. Dalis jų yra elektronikos prietaisai ar įranga – pradedant telefonais ir elektroninėmis cigaretėmis ir baigiant šaldytuvu. Kai kurie prietaisai laikomi manant, kad...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS