20.8 C
Kupiškis
2024 / 04 / 29

Parsineškite namo pavasarį: kaip prižiūrėti tulpes, kad jos žydėtų iki 2 savaičių

Ar jau skaitėte?

Ar esate susidūrę su situacija, kai į namus parsivežus tviskančią tulpių puokštę, jau už poros dienų ji atsidūrė šiukšliadėžėje? Tai – dažnas, bet visiškai nereikalingas galvos skausmas, nes su tinkama priežiūra, šios gėlės jūsų namus gali puošti net iki 2 savaičių. „Lidl“, kuriame jau galite rasti pirmuosius šiais metais užaugintus tulpių žiedus, dalijasi išsamiais patarimais, kaip bet kurioje prekybos tinklo parduotuvėje įsigytas tulpes išlaikyti gyvybingas kuo ilgesnį laiko tarpą.

- Reklama -

Dėmesys nuo pat pradžių

Priešingai nei daugelis kitų gėlių, tulpės ir toliau auga net jas nuskynus. Todėl joms yra reikalingas itin gausus vandens kiekis. Tai – vienas pagrindinių aspektų, lemiančių jų gyvavimo laiką.

Kaip prižiūrėti tulpes, kad jos žydėtų iki 2 savaičių.

Tačiau skintų gėlių priežiūra prasideda nuo jų įsigijimo. Pirmiausia pirkite tulpes, kurių žiedai dar tik pradeda skleistis – jie turėtų būti vis dar užsivėrę. Jų pumpuras turėtų būti dar šiek tiek užvertas, tačiau paties žiedo spalva – ryški. Tokiu būdu įsitikinsite, kad tulpės dar jaunos, o jūsų kambarį gėlės puoš kaip įmanoma ilgiau.

Tiesa, jei prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėje įsigijote tulpių, tačiau po ilgos kelionės namo išvydote kiek apvytusias gėles, nesijaudinkite – jas nesudėtingai atgaivinsite. Grįžę namo, kuo greičiau pamerkite jas į šaltą arba net ledinį vandenį ir palikite per naktį – šaltas vanduo išlaiko tulpių stiebus šviežius, tad ryte jos švytės kaip naujos. Beje, išvengti tokių nemalonumų galite apvynioję tulpių stiebų apačias šlapiu skudurėliu ar sudrėkintomis servetėlėmis.

Nupjautas stiebas ir stati vaza

Kadangi tulpės vandeniu maitinasi per savo stiebus, prieš pamerkiant gėles į vazą būtina iš naujo juos nupjauti – tai leidžia skysčiui lengviau patekti į gėlės vidų ir pasiekti žiedus.

Aštriu ir švariu peiliu nupjaukite maždaug 3-5 centimetrus nuo stiebo apačios. Tai darykite 45 laipsnių kampu – tokiu būdu padidinsite koto plotą, o į jį lyg per šiaudelį lengviau pateks vanduo. Šį procesą rekomenduojama kartoti kasdien, kadangi tulpių stiebai ataugs.

- Reklama -

Tuomet išsirinkite tulpių vazą – kuo aukštesnę, tuo geriau. Vaza turėtų būti stati – tai leis gėlėms stovėti tiesiai. Jeigu vaza link jos viršaus ima platėti, tulpės kris į skirtingas puses, atrodys tarsi nuvytusios. Tiesa, jei kasdien vis trumpinsite tulpių kotus, būkite pasiruošę ir ne tokią aukštą vazą. Be to, prieš pamerkdami gėles kruopščiai iššveiskite ir išplaukite vazą, nes bakterijos tulpes pūdo.

Šaltas vanduo bei vėsi aplinka

Kaip ir minėta anksčiau, merkdami gėles, būtinai naudokite šaltą vandenį – tulpės nemėgsta karščio, todėl šiltas vanduo silpnina jų stiebus. Vandens vazoje turi būti daug – pripildykite bent tris ketvirtadalius. Taip pat į vandenį retkarčiais galite įmesti ledukų – tokiu būdu skystį atvėsinsite, o tulpės žydės ilgiau.

Nepamirškite vandens keisti kiekvieną dieną, kadangi tulpių vanduo gali užsiteršti, jame nesunkiai pradeda kaupti bakterijos. Šviežias ir šaltas vanduo jas atgaivins.

Kaip jau supratote, tulpės netoleruoja aukštos temperatūros, todėl reikėtų vengti ne tik šilto vandens, bet ir šiltesnių kampelių. Saugokite jas nuo tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjo, taip pat nelaikykite jų šalia radiatorių ar šildytuvų, oro kondicionierių ar orkaitės, t.y. bet kokio potencialaus šilumos šaltinio.

Papildomi priežiūros patarimai

Nors nupasakotas tulpių priežiūros procesas yra jų ilgo ir sėkmingo žydėjimo pamatas, išlaikyti gėlių „spindesį“ padės ir dar keli patarimai.

Pavyzdžiui, būtinai pašalinkite lapus, kurie pilnai patenka po vandeniu. Kitu atveju lapai ima pūti, užteršia tulpių vandenį, gėlės ima vysti greičiau.

Taip pat venkite tulpių poravimo su kitomis gėlėmis. Pavyzdžiui, narcizai išskiria pavojingas dujas, kurios spartina gėlių senėjimo procesą, kelia joms pavojų.

Jei jūsų tulpės pradeda vysti, paimkite dantų krapštuką, sąvaržėlę ar kitokį ploną bei pailgą daiktą ir prakiškite jį pro stiebą prie pat jo viršaus, padarydami mažą skylutę. Tai padeda išlaisvinti stiebe esantį orą, todėl iki tulpės žiedų vanduo keliauja lengviau. Dažnai tai suteikia gėlėms antrą kvėpavimą.

Be to, sakoma, kad varis padeda ištiesinti tulpes ir palaiko jų tvirtumą, todėl į vandenį įmetus monetą, jos galimai gyvuos ilgiau.

Dovilė Ibianskaitė
Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
UAB „Lidl Lietuva“

TOP naujienos

Orai: sktyvus Atlanto ciklonas atneš dar šiltesnį orą ir nemažai kritulių.

Gruodžio 22-os dieną daug kur krituliai. Vėjas pietų, pietryčių, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra 0–5 laipsniai šilumos. Gruodžio 23-os naktį daug kur...

Žinia augintinių šeimininkams – paženklinti gyvūnus būtina

Gyventojai, įsigydami šunį, katę ar šešką, turėtų įsitikinti, kad jis paženklintas mikroschema. Tie, kurie laiko augintinį seniau, turėtų jį paženklinti ir tai padaryti privalu...

11 klausimų apie PSD, kuriuos jaunimui svarbu žinoti rugsėjį

Rugsėjis daugeliui mokyklą ar studijas pabaigusių jaunuolių reiškia ne tik naujo gyvenimo pradžią bet ir naujus įsipareigojimus. „Sodra“ ir Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos...

Tragiški mėnesiai pėstiesiems: specialistai pataria žiemą be atšvaitų nevaikščioti

Gruodį ir sausį, sutrumpėjus šviesiajam paros metui, tradiciškai fiksuojama daugiausia tragiškų eismo įvykių su pėsčiaisiais, o priešpaskutinė 2019 m. bei pirmoji 2020 m. diena...

Studentė Gabija iš Klaipėdos įkūrė tvarų verslą

Pasaulyje vis dažniau girdime apie klimato krizės sukeltas kataklizmas, įvairios stichijos neaplenkia ir Lietuvos, o kartu tarša lemia ir žmonių sveikatos problemas. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pateikiama 2022 m. statistika, beveik visas pasaulis...

Lašiša itin naudinga mūsų smegenims – nepamirškite jos patiekalų ant švenčių stalo ir įsigykite...

Nors dažniausiai ant kalėdinio stalo nugula kepti kalakutai, antys ar kiaulienos kumpis, nepamirškime žuvies. Jei silkės su įvairiais pagardais ragavome per Kūčių vakarienę, Kalėdoms galima išsikepti šviežios lašišos ar su sūdyta bei rūkyta pasigaminti...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS