10.8 C
Kupiškis
2024 / 03 / 29

Maisto tendencijos – ką ir kaip valgysime 2021-aisiais?

Ar jau skaitėte?

Maisto kultūra ir valgymo įpročiai bei požiūris į maistą neišvengiamai kinta kartu su pasauline situacija. Jiems įtaką daro ne tik pandemija ir karantinas, bet ir globalizacija, dėmesys tvarumui ir, žinoma, sveikatingumui. Kokios maisto tendencijos numatomos ateinančiais metais, pasakoja Vilma Juodkazienė, vieno Lietuvoje veikiančio prekybos tinklo maisto ekspertė.

- Reklama -

„Nuolat analizuojame rinką ir vartotojų įpročius, taip pat remiamės ir mūsų partnerių iš REWE grupės patirtimi, tad pastebime, kad šiuo metu galima išskirti kelias didesnes kryptis, kuriomis vystosi ateities maisto kultūra. Tai vartotojų susidomėjimas maisto paruošimu ir gaminimu, sveikatingumas ir užkandžiavimas. Vis dėlto pastarąjį reikėtų suvokti ne kaip vadinamąsias dietas ar tam tikrų produktų atsisakymą, bet kaip bendrą požiūrį į subalansuotą mitybą“, – sako V. Juodkazienė.

Valgymas – ne tik alkio numalšinimui

Pasak maisto ekspertės, dėl karantino sulėtėjus gyvenimo tempui ir daugiau laiko praleidžiant namuose, žmonės pradeda daugiau dėmesio kreipti į vartojamą maistą ir jo suteikiamus pojūčius. Prognozuojama, kad ir toliau išliks tendencija maistą valgyti ne tik alkiui numalšinti, bet ir aktyviau domėtis, kaip vienas ar kitas produktas buvo paruoštas, pristatytas pirkėjams. Daug dėmesio atkreipiama į produktų kokybę.

Neturėdami galimybės valgyti kavinėje ar restorane, žmonės ėmė aktyviai maistą ruošti namuose. Net ir anksčiau niekada negaminę ar lengvus receptus rinkęsi gyventojai per karantiną ėmė eksperimentuoti namų virtuvėje, domėtis įvairesniais patiekalais ir skoniais. Kartu išpopuliarėjo maisto ruošimo pamokos ir patarimai internete.

„Namuose laiką leidžiantys žmonės neapsiriboja paprastais patiekalais, norėdami pasilepinti, vis dažniau išbando įvairesnių receptų, kuriems pagaminti įsigyja ir egzotiškesnių produktų. Jiems paruošti internete ieškoma receptų ir gudrybių, kaip paruošti išskirtinio skonio patiekalą. Tikėtina, kad ši tendencija užėmė tvirtas pozicijas“, – sako V. Juodkazienė.

- Reklama -

Sveikatingumas – per subalansuotą mitybą

Sveikata aktuali ne tik sergantiems žmonėms. Prevencinės priemonės, tokios kaip subalansuota mityba, taip pat fizinis aktyvumas, svarbūs kiekvienam. Dėmesys kokybiškai produkcijai, taip pat pasikeitusi vartotojų maisto ruošimo elgsena yra vis labiau besivystančios sveikatingumo tendencijos bruožai. Vis dėlto reikia pabrėžti, kad kalbant apie sveikatingumą, kalbama ne apie maistinę ar su kalorijomis susijusią mitybą.

Sveikatingumo tendencija pasireiškia per dėmesį subalansuotai mitybai, kurios pagrindas yra maisto įvairovė. Taip organizmas turėtų būti aprūpinamas visomis maistingomis medžiagomis, o žmogus gali pasilepinti mėgstamais patiekalais. Prognozuojama, kad pirmenybė bus teikiama patiekalams, kuriuose yra daugiau daržovių, ankštinių augalų ir grūdų.

Užkandžiavimo tendencija

Maisto kultūroje pastebimas ir spontaniškų, greitesnių ir, svarbiausia, daug laiko paruošimui nereikalaujančių užkandžių įsitvirtinimas. JAV kilusi užkandžiavimo tendencija pamažu ateina ir į Europą. Pietus ar vakarienę valgome tada, kai pajaučiame alkį, arba tada, kai turime laiko. O dienos metu užkandžiaujame. Užkandžiai lengvai ir lanksčiai pritaikomi prie individualių poreikių, juos galima pasiruošti iš anksto ir visada turėti po ranka užkandžių dėžutę alkiui numalšinti.

„Žinoma, užkandžiavimas nereiškia, kad griebiamasi saldumynų ar greitojo maisto. Užkandžiams taip pat kreipiamas dėmesys į kokybiškų produktų ir patiekalų pasirinkimą, derinimą, nes sveikos, subalansuotos mitybos reikalavimai taikomi ir jiems“, – teigia maisto ekspertė.

Prasidėjus pandemijai užkandžiavimo tendencija iš pradžių kiek susilpnėjo. Laiką leidžiant karantine, įprasta dienos valgymo rutina – pusryčiai, pietūs ir vakarienė kuriam laikui atgavo savo pozicijas.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Laikrodžių persukimas ir karantinas: draudikai laukia ramesnio laikotarpio

Jau šį savaitgalį Lietuva laikrodžius pasuks viena valanda į priekį ir kaip kasmet pereis į vasaros laiką. Įprastai tai ne tik paveikia žmonių savijautą,...

Grožio dieną skirkite laiko sau: 5 patarimai, kaip atgaivinti pėdų odą

Rugsėjo 9-ąją švenčiama Tarptautinė grožio diena, todėl tai dar viena puiki proga skirti dėmesio sau ir pasilepinti grožio procedūromis. Odos ir kūno priežiūra yra...

Svarbu savarankiškai dirbantiems: kas keičiasi kitais metais

Kitais metais padidėjus minimaliai mėnesinei algai (MMA), keisis kai kurių su ja susijusių įmokų dydžiai, tačiau „Sodros“ įmokų tarifai liks tokie patys. Kokie kiti...

Vasario 9-oji: vardadieniai

Vasario 9-oji – Tarptautinė odontologų diena; Picos diena. Vasario devintoji, penktadienis, (penktoji 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 325 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia...

Mandarinų „Rimi“ įsigiję pigiau pasigaminsite gardų džemą: tiks prie visų šventinių patiekalų 

Mandarinai – su niekuo nesupainiojimas vaisius: užtenka, kad kas nors šalia pradėtų juos lupti ir pasklidęs aromatas pradeda kvieste kviesti prisijungti prie juos skanaujančios kompanijos. Pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, šie sveikatai palankūs...

Apelsinai – ne tik vitaminų šaltinis, bet ir puikus pagardas mėsa

Žiemos sezonu itin populiarūs tampa citrusiniai vaisiai: mandarinai, apelsinai ir citrinos. Nors daugelis juos valgo kaip gaivų desertą, šių vaisių panaudojimas kulinarijoje yra žymiai platesnis – keletas apelsino griežinėlių gali suteikti nuostabų aromatą bei...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS