9.9 C
Kupiškis
2024 / 04 / 27

Pakeitus vieną įprotį galima smarkiai sutaupyti: ekspertas pataria kaip tai padaryti

Ar jau skaitėte?

Vasara – didžiųjų išlaidų metas. Dažnai šiuo metų laiku vykstame atostogų, skiriame lėšų papildomiems sodo rakandams ar tiesiog daugiau pinigų išleidžiame kavinėse ir restoranuose. Tačiau norint gauti pinigų pramogoms ar poilsiui, dažnai atsisakome mums būtinų prekių. Finansų konsultantas Nerijus Murauskas teigia, kad yra paprastesnis būdas sutaupyti, tereikia protingai apsipirkinėti. „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva sako, kad norint sutaupyti visada pravartu galvoti apie ilgesnio galiojimo produktus ar kitas ne maisto prekes ir jas įsigyti, kuomet yra akcijos.

- Reklama -

Maistui derėtų išleisti iki penktadalio savo pajamų

Pajamų paskirstymas – vienas iš būtiniausių veiksmų siekiant sutaupyti atostogoms, pramogoms ar svarbiems pirkiniams. Finansų konsultantas N. Murauskas teigia, kad nors vienos griežtos taisyklės dėl išlaidų valdymo srityje nėra, derėtų vadovautis keletu esminių principų.

Nerijus Murauskas.

„Skirstant savo pajamas derėtų vadovautis savo prioritetais ir galimybėmis. Dažniausiai finansiniame sektoriuje kalbame apie tai, kad maistui derėtų skirti nuo 10 iki 20 procentų savo gaunamų pajamų, o viso būtinosioms reikmėms reikėtų išleisti iki 50 procentų. Tuo tarpu pramogoms nereikėtų viršyti 10 procentų barjero. Geriausiai biudžetą skirstyti naudojantis skirtingomis banko sąskaitomis, sukurtomis su tam tikra paskirtimi. Į jas galima išskirstyti kiekvieną patiriamų išlaidų kategoriją, nesvarbu ar tai būtų maistas ar numatytos pramogos“, – pažymi ekspertas.

Rekomenduoja vadovautis sąrašu

Vykstant į prekybos centrus labai svarbu apsipirkti protingai. Vieni susidaro prekių sąrašus su norimais produktais, kiti susidėlioja norimus pirkinius programėlėje. Visgi, vis dar daug žmonių renkasi pirkinius emociškai, tiesiog prie parduotuvės lentynos. Pasak finansų konsultanto N. Murausko, protingas atsipirkimas yra tas, kuomet perkami suplanuoti, o ne emocijų pagrindu sugalvoti pirkiniai.

„Kai apsipirkinėjate parduotuvėje, rekomenduoju vadovautis sąrašu, o ne emociniu, tuo metu kilusiu sprendimu. Visada primenu vieną visiems puikiai žinomą patarimą, kad į parduotuvę negalima eiti alkanam, nes nusipirksite daug nereikalingų produktų. Svarbu pabrėžti, kad kiekvienas nusipirktas nereikalingas produktas – pinigų išmetimas į orą. Tokiu būdu susidaro tyliosios išlaidos, kurios galutinėje mėnesio finansų lentelėje sudaro gana didelę sumą. Apsipirkinėjant protingai jų paprastai galime išvengti“, – sako finansų konsultantas.

Apsiperkant būtinas kelių lygių planavimas

Norint sutaupyti vertėtų naudotis ir kelių lygių planavimu. Vienų prekių, ne taip dažnai naudojamų buityje, galima nusipirkti pusmečiui į priekį, o kitų, pavyzdžiui maisto produktų, derėtų įsigyti kartą per savaitę. Pasak N. Murausko, prieš apsipirkimą reikėtų apgalvoti visus ateinančią savaitę gaminamus patiekalus.

- Reklama -

„Vienas iš svarbiausių dalykų apsiperkant protingai – kelių lygių planavimas. Pirmo lygio planavimui galima priskirti maistą ir dažniausiai naudojamus buities produktus. Prieš einant į parduotuvę būtina susiplanuoti kasdienį savaitės valgiaraštį. Paprasčiausia tai daryti ant popieriaus lapo ar telefone esančiose programėlėse. Susiplanavus valgiaraštį derėtų peržvelgti savo šaldytuvą ir pasigilinti, kokius produktus jau turite, o kuriuos derėtų dar nusipirkti. Norint sutaupyti parduotuvėje reikėtų vadovautis būtent tokiu sąrašu. Tuo tarpu antrojo lygio planavimas apima įvairius buityje rečiau naudojamu ir ilgesnį galiojimo laiką turinčius produktus: valiklius, dušo priemones, tualetinį popierių. Šiuos gaminius akcijų metu parduotuvėse galite įsigyti ketvirčiui ar pusmečiui į priekį“, – sako ekspertas.

Planuojantis apsipirkimus laikas yra labai svarbus. Retas kuris nori važinėti po skirtingus prekybos centrus ir ieškoti tinkamiausio kainos pasiūlymo. Pasak finansų konsultanto, labai svarbu tinkamai įvertinti savo laiko sąnaudas ir apsipirkinėti tik vienoje parduotuvėje.

„Jei ieškome geriausio kainos pasiūlymo, mums tikrai nereikia važinėti po skirtingus prekybos centrus ir ieškoti, kur produktai yra pigesni. Šitaip išeikvosime be galo daug laiko ir klausimas, ar iš viso sutaupysime. Apsipirkinėjant tame pačiame prekybos centre, būna įvairios akcijos, tad jų metu reikia nusipirkti daugiau ilgo laikymo produktų“, – patarimais dalinasi N. Murauskas.

Renkantis ilgai planuotą pirkinį arba dažnai naudojamą buitinės technikos prietaisą, derėtų atsižvelgti į esminius daikto naudojimo ypatumus. Pasak finansų konsultanto, pirmiausia reikėtų įvertinti, ar daiktas bus dažnai naudojamas. „Kuo intensyviau naudojamas daiktas, tuo jo vertė bus didesnė. Prieš perkant derėtų tinkamai įsivertinti kiek ir kokiomis aplinkybėmis jį naudosite. Jei brangesnio daikto pirkimas jo pirkėjui duos didesnę vertę, vadinasi verta pasvarstyti apie brangesnį variantą ir atvirkščiai. Esminis faktorius – žmogaus finansinės galimybės ir norai“, – pažymi finansų konsultantas N. Murauskas.

Bene mažiausia kaina rinkoje

Ieškantys būdų patogiau susiplanuoti savo savaitės valgiaraštį ir sutaupyti, gali naudotis „Rimi“ tinklalapyje esančiu įrankiu „Gaminu, neišmetu“. Šiame virtualiame šefe galite pasirinkti produktus, kuriuos tuo metu turite namuose, o pagal juos įskiepis pasiūlys sveikus ir gardžius receptus, praturtinsiančius jūsų dieną. Taip ne tik sutaupysite, bet ir prisidėsite prie maisto švaistymo mažinimo.

Norintiems sutaupyti „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva primena, kad nuo gegužės 30 d. prekybos tinklas „Rimi“ visoje Lietuvoje siūlo daugiau kaip 600 pirkėjų mėgstamų produktų įsigyti bene žemiausia įprasta kaina rinkoje, taip atliepdamas žmonių norą sutaupyti ir greitai bei patogiai apsipirkti. Šios prekės lentynose žymimos specialiu euro ženklu.

TOP naujienos

Subsidijos mikroįmonėms: kaip, kiek ir kada?

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, jog mikroįmonėms, kurios atitinka LR Vyriausybės nustatytus kriterijus, mokesčių administratorius per Mano VMI jau pradėjo siųsti...

Šventinės kino filmų ir spektaklių peržiūros – namuose

Nors didžiąsias metų šventes pasitinkame karantine, susiburti į jaukų kino vakarą su artimaisiais vis dar įmanoma, tiesa – tik virtualiai. Kartu dalintis emocijomis ir...

Didinamas atlygis budintiems globotojams

Kelmės Globos centre susitikusi su budinčiais globotojais bei globėjų šeimomis socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė padėkojo už kilnų jų darbą, o rajono...

Baterijų naudojimo įpročiai neretai stipresni už meilę gamtai ir sau patiems

Elektronikos prietaisai, veikiantys su baterijomis, daugelio namuose ar darbe yra naudojami kasdien. Deja, ne visi paiso, kad panaudotos baterijos ar akumuliatoriai – atskira atliekų...

Nauji sprendimai: kas galės pasinaudoti subsidijomis paskelbus prastovą?

Subsidijomis prastovų metu per karantiną galės pasinaudoti neįgaliuosius bei kitas remiamas grupes įdarbinančios įmonės, nevyriausybinės organizacijos ir asociacijos, keičiasi ir pats subsidijų modelis – Vyriausybė sutarė skirti 70 arba 90 proc. dydžio subsidijas darbdaviams...

Antras šansas nebereikalingiems daiktams: 5 idėjos, padėsiančios sumažinti atliekų kiekį

Rūšiuodami ir teisingai utilizuodami atliekas prisidedame prie tvaresnės bei gamtai draugiškos aplinkos kūrimo. Tačiau ne viską, ką esame surūšiavę ir paruošę išmetimui, būtina nešti į šiukšlių konteinerį – pasitelkus šiek tiek kūrybiškumo įvairius nebenaudojamus...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS